Otevřený ateliér: keramika

Kód: 171/2.2
200 Kč
Skladem
Kurz
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Práce s keramickou hlínou je snadná a velmi uklidňující. Můžete si vytvořit svůj vlastní hrneček, nebo si se svým dítětem jen s hlínou hrát. Starší děti při práci s keramikou nejlépe pochopí základy sochařské tvorby.

NOVĚ ROZDĚLUJEME LEKCE NA DĚTSKÉ A DOSPĚLÁCKÉ! Lekce se střídají po týdnu, jednou je lekce pro děti (nebo rodiče s dětmi), jednou pouze pro dospělé. Děkujeme za pochopení.

Keramické kurzy se konají v ATELIÉRU VOČKO, který se nachází v ulici Hrazená 76 (to je naproti Plauditu, vedle Vokna), kde je profesionální vybavení a vhodné zázemí pro tuto specifickou tvorbu.

Více o ateliéru zde

Detailní informace

Detailní popis produktu


OTEVŘENÝ ATELIÉR: KERAMIKA

Otevřený ateliér znamená možnost přijít jen jednorázově, kdy budete chtít.  Není to kurz, kam musíte chodit pravidelně každý týden. Lekce na sebe nenavazují a každá přináší nové téma ke zpracování. Stejně jako účastníci, střídají se i lektoři. Přihlašuje se na jednotlivé lekce, které se konají od minimálního počtu 3 přihlášených.

Vhodné pro dospělé NEBO pro děti (u dětí do 4 let je nutný dospělý doprovod). Nedokončené výrobky si můžete v ateliéru nechat a dodělat si je příště. Na barvení přežahnutých výrobků můžete dorazit jakýkoli pátek.

  • cena 1 lekce: 400,- Kč (včetně materiálu a vypalování)
  • délka 1 lekce: 120 minut
  • počet účastníků: 3-10
  • každý pátek od 18:00 do 20:00
  • kurz se koná v ATELIÉRU VOČKO, který se nachází v ulici Hrazená 76 (to je naproti Plauditu, vedle Vokna)
  • Na lekci lze využít "poukaz na Otevřený ateliér", který dostávají studenti semestrálních kurzů jako kompenzaci za promeškané lekce. Na jednu lekci keramiky je potřeba dvou těchto poukazů.
Veškeré materiály (keramická hlína, glazury, engoby a další) a pomůcky jsou v ceně vstupného. Pokud si nestihnete váš výrobek dokončit během vaší lekce, nebo budete chtít přijít si výrobek po přežahu (první pálení) nabarvit, můžete přijít jakýkoli další pátek. Na našem e-shopu pak zvolte možnost "Keramika-dodělávky" a doplňte do poznámky datum. Účtujeme si pak poplatek 100,-Kč/30 min., který vybíráme v hotovosti na místě.
 
Vypálený výrobek si pak můžete vyzvednout opět některý pátek, jakmile vám dáme vědět, že už je pro vás připravený. Výrobky pálíme, jakmile jsou k výpalu připravené (dobře vyschlé, očištěné, popřípadě nabarvené) a jakmile naplníme celou pec. Nedá se tedy přesně určit termín vyzvednutí, ale bývá to 1-4 týdny od lekce. Můžeme se případně i individuálně domluvit jinak. Před Vánoci se snažíme, aby všechny výrobky byly do Štědrého dne hotové.

 

 

 

Program na jarní semestr 2023

 

10.2. Stojánek na tužky - lektor: Alice Mitysková

17.2. Krmítka - lektor: Šárka Sochová Landová

3.3. Pohár hojnosti - lektor: Alice Mitysková

10.3. Aromalampičky - lektor: Šárka Sochová Landová

17.3. Dračí vejce - lektor: Alice Mitysková - PRO DĚTI

 24.3. Velikonoční ozdoby - lektor: Šárka Sochová Landová - PRO DOSPĚLÉ

31.3. Zpěvní ptáci - lektor: Alice Mitysková - PRO DĚTI

14.4. Květináč - lektor: Kateřina Kopečková - PRO DOSPĚLÉ

21.4. Dekorační závěs - lektor: Alice Mitysková - PRO DĚTI

12.5. Mýdlenky - lektor: Šárka Sochová Landová - PRO DOSPĚLÉ

19.5. Keramický obraz - lektor: Alice Mitysková - PRO DĚTI

26.5. Domovní znamení - lektor: Šárka Sochová Landová - PRO DOSPĚLÉ