Kontakty a lektoři
ředitelka
tel: 732 310 471
email: ateliertubalbc@gmail.com
Lektoři
Jan T. Mastik tel.: 608 982 540, e-mail: jantmastik@gmail.com
Jitka Muchová tel.: 775 052 346, e-mail: jitkakotik@seznam.cz
Věra Bělinová tel.:724 981 695, e-mail: fressa@seznam.cz
Šárka Sochová Landová tel.: 603 429 681, e-mail: kockolada1@gmail.com
Zuzana Pitnerová tel.: 608 524 710, e-mail: z.pitnerova@gmail.com
Pavlína Prausová, tel.: 776 293 058, e-mail: pavlina.praus1@gmail.com
Filip Kladišovský, tel.: 602 387 216, e-mail: filip.kladisovsky@seznam.cz
Zdeněk Daniel, tel.: 602 107 695, e-mail: zdenekdaniel@seznam.cz
Sabina Falcmanová, e-mail: sabinafalcmanova@seznam.cz
Kde nás najdete?
Felberova 123/3 Liberec (to je mezi Fügnerkou a Šalďákem)
Vchod do ateliéru je z ulice Rumunská.
Sledujte nás na sociálních sítích
FB: @atelier TUBA
Fakturační údaje
Ateliér TUBA, z.ú.
Felberova 123/3
Liberec 46005
IČ: 09667130
Číslo účtu: 2802393925/2010
JAN T. MASTIK
Jan Tomáš Mastik
(malíř / grafik / lektor výtvarných kurzů)
zrozen v Kozorohu roku 1963 v Teplicích v Čechách
„ Jedny z mých největších potěšení v životě zažívám, když sedím u rozpadajících se lodí v západní Bretani, na balvanu v srdci Pyrenejí, u zdi ruin kostela v bývalých Sudetech, u ledovce v Norsku, na kamenné zídce opuštěného kanálu v Benátkách, pod staletým dubem na hrázi u Třeboně, ve stínu starověkého chrámu v Arménii nebo pod žhnoucím sluncem skalního města Petra v Jordánsku a mám v ruce skicák a kreslím nebo maluji. Pozoruji tu nádheru kolem, vzdálen strastem všedního života a jsem ve svém tvoření šťastný a naplněný. V těchto chvílích si naplno uvědomuji svoje absolutní propojení s přírodou a vesmírem. Je ve mně ticho a klid, myšlenky se zastavily, jen ruce převádějí do tvaru to, co oči vidí a srdce cítí. Nic víc a nic míň. Životní sen se mi splnil, dělám to, pro co jsem se narodil.“
- od dětství neutuchající zájem o kreslení, malování a výtvarné činnosti
- absolvent Střední průmyslové školy strojní v Ústí nad Labem
- ve výtvarném vzdělání jsem autodidaktem
- účastník četných grafických a malířských workshopů doma i v zahraničí
- člen Syndikátu výtvarných umělců
V letech 1993 - 2001 pracuji jako grafik, malíř a výtvarník na volné noze,
realizuji výtvarné projekty pro zákazníky, malba obrazů do sídel a ředitelství významných firem,
návrhy log a firemní image, výstavní expozice, užitá grafika, tiskoviny a vydávání kalendářů.
Od roku 2002 do 2016 pracuji jako grafik v reklamní agentuře.
V současné době pracuji na volné noze jako malíř, grafik a lektor výtvarných kurzů.
Záliby a koníčky:
- kreslení, malování, grafické techniky (linoryt, suchá jehla, lepty s akvatintou)
- ruční sazba - knihtisk, plakáty, sítotisk, vektorová grafika, digital art
- fotografování a historické fotografické techniky
- cestování a realizace výtvarných deníků z cest
- příroda, hory, staré civilizace, evropská města, muzea a galerie
JITKA MUCHOVÁ
Kdo je naše Jitka Muchová?
Vystudovala kromě oděvního návrhářství na Technické univerzitě také kostým a masku na pražské DAMU a propagační grafiku na VOŠ Hellichova v Praze.
Profesně se věnuje propagační grafice pro široké spektrum klientů. Její práce uvidíte nejen na plakátech mnoha divadel.
Dále se věnuje kostymní činnosti pro film a divadlo.
Pracovala krom jiného jako dekoratér v eventové společnosti Hlavsa sound and light company.
Vyučuje na škole designu v libereckých Kateřinkách počítačovou grafiku, navrhování a kreslení.
Ráda přijímá výzvy.
V Ateliéru TUBA vede Kurz realistické kresby a pořádá workshopy Příprava na talentovky.
KATEŘINA KOPEČKOVÁ
Jako dítě mě nejvíc zaujalo vyřezávání do dřeva, ikdyž postupně jsem přešla spíše na keramickou hlínu. Po gymnáziu jsem si vybrala ke studiu Design keramiky na Fakultě užitého umění v Ústí nad Labem. Po nějaké době jsem přešla na Katedru výtvarné kultury pod Pedagogickou fakultou UJEP, kde jsem měla větší možnost rozvíjet nejrůznější výtvarné techniky i přístupy. V malbě jsem tíhla ke konceptuálnímu umění, v objektové tvorbě spíše k dadaismu. V umělecké skupině "Spratci" jsem zase pracovala s videem a performance. Své magisterské studium jsem zakončila na Pedagogické fakultě Masarykovi univerzity v Brně, v oboru Výtvarná výchova a zprostředkování umění. Výuka výtvarné výchovy a další zprostředkování umění se stalo mým hlavním zaměřením.
Praxi jsem získala hlavně na roční stáži v Belgii, kde jsem učila na základní škole výtvarnou výchovu metodou CLIL. V Oblastní galerii v Liberci a dalších institucích jsem si zase vyzkoušela práci s dětmi přímo před originály. Při mateřské dovolené jsem se zapojila do projektu Zachraňme kino Varšava, kde se dobrovolníci zasloužili o znovuotevření významné kulturní budovy v Liberci. Nyní se zde starám o komunikaci se školami a připravuji výukové programy.
Další moje práce byla v Ateliéru Václava Kováře v Liberci, kde jsem vedla výtvarné kurzy pro děti i dospělé a pořádala workshopy a přednášky o Skutečné kreativitě. Tuto náplň nyní realizuji ve vlastním ateliéru TUBA, který zakládám za pomoci několika dalších lektorů a výtvarníků.
Svou vlastní výtvarnou tvorbu prezentuji na
www.katerinakopeckova.cz a na www.skutecnakreativita.cz.
ŠÁRKA SOCHOVÁ LANDOVÁ
Už od třetí třídy jsem chtěla být střídavě malířkou, učitelkou ve školce a spisovatelkou.
Drobnou oklikou se mi vlastně všechno splnilo.
Nejdůležitější pro mě je, aby děti práce s barvami a materiály bavila, zaujala a aby měly chuť v ní pokračovat a zkoušet něco nového.
A tak se stane, že na konci kurzu jsou sice děti spokojené, ale neodnášejí si domů žádný výrobek. Přesto nic nevyhodíme a postupně i experimentální archy papíru zpracujeme tak, že na konci semestru budete na výsledek jen zírat!
VĚRA BĚLINOVÁ
Miluji barvy a krásu světa všude kolem. Ráda se směji, a vše řeším s klidem. Vyrábím šperky z PET lahví, kterým pro svoji lehkost, neuvěřitelné možnosti a nádheru patří moje srdce.
S nejmenšími dětmi zahajuji hodinu "trénovacími obrázky" uhlem, kde si ukazujeme, jak se co kreslí, podle jejich přání.
Objevují tím svět, skutečnost, rozvíjí pohled na detaily. Každá hodina má své téma, o kterém si povídáme a zkoumáme ho.
Následně téma děti zpracují, podle své představivosti.
Se staršími dětmi zapojuji skicák. Skicák je pro malíře nepostradatelná pomůcka.
Slouží k poznamenání si věcí, které umělce chytnou u srdce, ale i k poznámkám, zápiskům, náčrtům.
Mohou ho mít stále u sebe a tím ho používat kdykoli i mimo kurzy.
FILIP KLADIŠOVSKÝ
Od dětství jsem šťastná mezi tužkami, barvami a při tvoření. Po studiích oděvního designu a divadelní scénografie na JAMU a stáži na Akademii v Krakově jsem se dostala k realizacím pro divadlo a film (Divadlo Aldente, V-studio, Prague film school, FAMU, UTB Zlín) Během svého brněnského i pražského života jsem se věnovala malbě a kresbě. Nejraději toho a těch, které vidím kolem sebe. (Projekty Místa, Místa II., Stáří v tváři, Archiwum a další.)
Pak se mé cesty stočily do Liberce,kde jsem především spokojenou maminkou dvou holčiček, s nimiž se vzájemně obohacujeme při výletech do nekonečného světa kreativity.
Kreslení -malování miluju od dětství. Kreslení a malování mě přenáší na druhý břeh myšlenek a otvírá dveře do světa pohádek, skřítků a víl. Je pro mne velkou inspirací, relaxací a navození dobré nálady.
Od dětství až do dospělosti jsem navštěvovala Základní uměleckou školu ve Zlíně - pod vedením akad.sochaře pana Jiřího Vápa staršího později akad.architektem panem Janem Čančíkem. Zde jsem se seznámila se všemi základními výtvarnými technikami- vodové barvy, tempery, pastely, tuž, tužka, uhel, ale také s keramikou, papírovými modely a základy prostorového vnímání.
Nikdy jsem výtvarné umění nestudovala profesionálně. Do Liberce jsem přišla studovat vysokou školu. Nicméně ať jsem byla, kde jsem byla, vždy jsem se do nějakých kurzů zapsala a věnovala se kreslení nejen v nich.
V Liberci jsem se zapsala do grafických kurzů u úžasné pedagošky Mgr.Marty Sýkorové, která mi ukázala,že není důležité vystudovat výtvarný obor. Pokud kreslení miluju, není co řešit a můžu pokračovat jen pro svou radost a svůj svět. V těchto výtvarných kurzech jsme se věnovali především grafice -linorytům a suché jehle.
V současné době se věnuji malování pastelkami a to především mandal. V dnešní uspěchané době, je to pro mne chvilka, kdy se můžu zastavit a ponořit se do světa barev.
Když se podíváme do začátků Sabininy tvorby. Najdeme malého tvořícího „autistu“, který si celé dny kreslí nebo běhá po lesích či zahradě a interaguje s přírodou a přírodními živly. Od té doby se toho zas tolik nezměnilo. Sabina sice ušla dlouho cestu přes střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově a následně i přes její tolik vysněnou UMPRUM v Praze, ze které má letos čerstvě bakalářský titul. V průběhu let co se uměním v mnoha jeho formách a přesazích zabývá, si vyvinula svůj styl, který vždy operuje s hravostí až živelností. Ačkoli paralelně rozvíjí více technik od kresby fixami zn. copic, malby, materiálových experimentů, její těžiště je umístěno do tvorby soch/objektů s konceptuálním přesahem. Sabinu tak můžete zastihnout v roli entuziastického tvůrce, tak i zasněného filozofa. Odkaz na její práce, objekty/sochy zde: https://www.instagram.com/sabinafalcmanova/
Před pěti lety si na tři roky zkusila práci lektorky na dětských táborech a následně vyvíjela nezávislé zájmové aktivity pro děti (a také děti hlídala, jelikož se jí mezitím na světě vyskytlo pět nových bratranců). Toto ji přimělo se letos přihlásit do studia učitelství výtvarné výchovy pro 2. stupeň základní a pro střední školy. Prostřednictvím studia i praxe v rámci ateliéru TUBA se učí jak své poznatky v roli UMĚLCE-SOLITÉRA využít v roli UMĚLCE-LEKTORA. „Ačkoliv nejsem léty zkušeností ošlehaný lektor, věřím, že to, co mohu nabídnout je čerstvý pohled do světa umění a designu a empatický přístup (k lidem i šířeji k prostředí kolem nás). S flexibilitou a touhou učit se z interakcí s Vašimi ratolestmi se budu snažit prostředí hodin vylaďovat a podporovat v dětech jejich vlastní tvůrčí aktivitu.“