Keramika

LEKCE KERAMIKY

 

 

25

Vstupné zde

bannery k workshopům (16)

Vstupné zde

 

Lekce keramiky nabízíme v rámci akce Otevřený ateliér. To znamená možnost přijít jen jednorázově, kdy budete chtít.  Není to kurz, kam musíte chodit pravidelně každý týden. Lekce na sebe nenavazují a každá přináší nové téma ke zpracování. Stejně jako účastníci, střídají se i lektoři. Přihlašuje se na jednotlivé lekce, které se konají od minimálního počtu 3 přihlášených.

Vhodné pro dospělé a děti (u dětí do 4 let je nutný dospělý doprovod, který s dítětem tvoří a pomáhá mu. Vstupné platí jen dítě). Nedokončené výrobky si můžete v ateliéru nechat a dodělat si je příště. Na barvení přežahnutých výrobků můžete dorazit jakýkoli pátek.

  • cena 1 lekce: 400,- Kč (včetně materiálu a vypalování)
  • délka 1 lekce: 120 minut
  • počet účastníků: 3-10
  • každý pátek od 18:00 do 20:00
  • kurz se koná v ATELIÉRU VOČKO, který se nachází v ulici Hrazená 76 (to je naproti Plauditu, vedle Vokna)
  • Na lekci lze využít "poukaz na Otevřený ateliér", který dostávají studenti semestrálních kurzů jako kompenzaci za promeškané lekce. Na jednu lekci keramiky je potřeba dvou těchto poukazů.
Veškeré materiály (keramická hlína, glazury, engoby a další) a pomůcky jsou v ceně vstupného. Pokud si nestihnete váš výrobek dokončit během vaší lekce, nebo budete chtít přijít si výrobek po přežahu (první pálení) nabarvit, můžete přijít jakýkoli další pátek. Na našem e-shopu pak zvolte možnost "Keramika-dodělávky" a doplňte do poznámky datum. Účtujeme si pak poplatek 100,-Kč/30 min., který vybíráme v hotovosti na místě.
 
Vypálený výrobek si pak můžete vyzvednout opět některý pátek, jakmile vám dáme vědět, že už je pro vás připravený. Výrobky pálíme, jakmile jsou k výpalu připravené (dobře vyschlé, očištěné, popřípadě nabarvené) a jakmile naplníme celou pec. Nedá se tedy přesně určit termín vyzvednutí, ale bývá to 1-4 týdny od lekce. Můžeme se případně i individuálně domluvit jinak. Před Vánoci se snažíme, aby všechny výrobky byly do Štědrého dne hotové.

 

Přihlásit se můžete zde

Rozpis témat a lektorů:

7.10. MISKY, VÁZY, HRNÍČKY - lektor: Kateřina Kopečková

14.10. PODZIMNÍ MÍSY - lektor: Šárka Sochová Landová

21.10. KERAMICKÉ HOUBY - lektor: Alice Mitysková

4.11. SVÍCNY - lektor: Zuzana Pitnerová

11.11. ANDĚLÉ - lektor: Šárka Sochová Landová

25.11. VÁNOČNÍ OZDOBY - lektor: Alice Mitysková

2.12. MOZAIKA - lektor: Šárka Sochová Landová

9.12. ZVONEČKY - lektor: Alice Mitysková

6.1. KACHLIČKY - lektor: Šárka Sochová Landová

13.1. SVÍTILNY - DOMEČKY - lektor: Alice Mitysková

20.1. BROŽE A ŠPERKY - lektor: Zuzana Pitnerová

27.1. RACHTADLA - lektor: Šárka Sochová Landová

Další termíny a témata brzy doplníme...