workshop keramiky

1 200 Kč
Skladem

Keramické květináče se zavlažovací nádobou Olla.

Termín: 16.3. od 9 do 15 hodin (s hodinovou pauzou na oběd).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Workshop keramický květináč s nádobou Olla

 

Celodenní workshop keramiky, jehož ústředním tématem bude výroba květináče se zavlažovací nádobou Olla.

V průběhu celého dne si vyrobíte vlastní keramický květináč na pokojové květiny a do něj pasující zavlažovací nádobu Olla. Tento květináč vám u nás v ateliéru vypálíme a bude připraven k vyzvednutí a osazení přibližně za měsíc (velké nádoby musí schnout pomalu, aby nepopraskaly, proto ten dlouhý čas).

Květináč si můžete navrhnout sami, najít si inspiraci na internetu nebo si nechat poradit od lektorky. K dispozici bude jak světlá, tak i červená hlína a na dekoraci barevné engoby či barvítka. Květináče budeme modelovat z ruky z plátů, nikoli točit na kruhu. Přesto je ale možné vyrobit i krásně kulaté tvary. Hotový a vypálený květináč bude k vyzvednutí v ateliéru cca do 1 měsíce.

 

V průběhu worshopu bude čas na oběd, můžete si donést vlastní a ohřát si ho v mikrovlnce nebo si na jídlo dojít v centru města - květináč bude mezitím schnout a lépe se vám potom bude dekorovat. V ateliéru je k dispozici malá kuchyňka, čaj a káva, možnost nákupu drobného občerstvení či vína, pokud ovšem chcete donést nějakou upečenost pro dobrou pohodu, nebudeme se bránit :)

 

Termín: 16.3. od 9 do 15 hodin

 

Jak funguje zavlažovací nádoba Olla?

Olla je vlastně taková keramická nádržka na vodu,  vypálená tak, aby z ní voda trochu prosakovala. Zasazuje se do květináče společně s květinou a květina ji postupně obroste svými kořeny. Ty si potom odebírají pouze tolik vody, kolik jí rostlina potřebuje. Zpočátku je třeba zalévat tak, jak jste zvyklí - konvičkou přímo do květináče - cca po 1 měsíci už si rostlina začne brát vodu z Olly a stačí tedy doplňovat vodu do nádoby. Je vhodné, aby byla nádoba naplněna alespoň do poloviny (poznáte to podle sluchu). A to je asi tak vše.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: