Novinky

Keramické květináče se zavlažovací nádobou Olla - workshop

Workshop keramický květináč s nádobou Olla

 

Celodenní workshop keramiky, jehož ústředním tématem bude výroba květináče se zavlažovací nádobou Olla.

V průběhu celého dne si vyrobíte vlastní keramický květináč na pokojové květiny a do něj pasující zavlažovací nádobu Olla. Tento květináč vám u nás v ateliéru vypálíme a bude připraven k vyzvednutí a osazení přibližně za měsíc (velké nádoby musí schnout pomalu, aby nepopraskaly, proto ten dlouhý čas).

Květináč si můžete navrhnout sami, najít si inspiraci na internetu nebo si nechat poradit od lektorky. K dispozici bude jak světlá, tak i červená hlína a na dekoraci barevné engoby či barvítka. Květináče budeme modelovat z ruky z plátů, nikoli točit na kruhu. Přesto je ale možné vyrobit i krásně kulaté tvary.

 

V průběhu worshopu bude čas na oběd, můžete si donést vlastní a ohřát si ho v mikrovlnce nebo si na jídlo dojít v centru města - květináč bude mezitím schnout a lépe se vám potom bude dekorovat. V ateliéru je k dispozici malá kuchyňka, čaj a káva, možnost nákupu drobného občerstvení či vína, pokud ovšem chcete donést nějakou upečenost pro dobrou pohodu, nebudeme se bránit :)

 

Termín: 16.3. od 9 do 15 hodin

 

Jak funguje zavlažovací nádoba Olla?

Olla je vlastně taková keramická nádržka na vodu,  vypálená tak, aby z ní voda trochu prosakovala. Zasazuje se do květináče společně s květinou a květina ji postupně obroste svými kořeny. Ty si potom odebírají pouze tolik vody, kolik jí rostlina potřebuje. Zpočátku je třeba zalévat tak, jak jste zvyklí - konvičkou přímo do květináče - cca po 1 měsíci už si rostlina začne brát vodu z Olly a stačí tedy doplňovat vodu do nádoby. Je vhodné, aby byla nádoba naplněna alespoň do poloviny (poznáte to podle sluchu). A to je asi tak vše.

Quilling - práce s papírem

OTEVŘENÝ ATELIÉR: Jednorázová lekce pro dospělé

Quilling - práce s papírem

 

Lektor: Veronika Kopečná

Konání:  28.3. 19:00 - 21:00

 

Quilling paper – je velice stará technika, která se svým vznikem datuje do prvního století našeho letopočtu, tedy se vznikem papíru. Využívá se při ní tenkých, barevných proužků papíru, které jsou stáčeny a mačkány do nejrůznějších tvarů. Vzniklé tvary se následně skládají a přilepují na podklad a vznikají tak úchvatné barevné obrázky, ale i trojrozměrné obrazce. Toto zdobení se využívá i na nejrůznější přání, zdobení krabiček, ale také na velikonoční ozdoby. Technik Quillty paper je hned několik od těch nejzákladnějších, až po komplikované prostorové koláže. V našem kurzu Vám ukážeme ty nejjednodušší postupy a vytvoříte si barevný obrázek. 

 

Semestrální výstava v liberecké knihovně

V prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci vystavují studenti našeho ateliéru svá díla. Vidět tu můžete práci dětí z kurzů pro rodiče s dětmi 2- roky, rodiče s dětmi 3-5 let, dětí 5-7 let a dětí 8-11 let.

Další práce patří studentům kresby a malby 12-18 let, kresby a malby začátečníci i pokročilí, studentům akvarelu, olejomalby, realistické kresby, abstrakce, volné malby a portrétu a figury.

Najdete tu také práci studentů sochařství a výrobky z keramiky dětí i dospělých.

Výstavu si můžete prohlédnout od soboty 6. ledna od 18 hodin do 20. ledna.

 

Příprava na talentovky
PŘÍPRAVA  NA TALENTOVKY 2023 S JITKOU MUCHOVOU
 
Termíny: 8. 10., 21. 10., 12. 11., 26. 11., 17. 12. a 7. 1. vždy od 9:00 do 15:30
 
Čekají vás talentové zkoušky a vy si nejste jisti, zda je vaše příprava dostatečná
Nabízíme vám INTENZIVNÍ KURZ, KTERÝ PODPORUJE KONCENTRACI NA ZADANÉ TÉMA, VEDENÝ ZKUŠENÝM LEKTOREM.
 
 
8.10.  zátiší se strukurami-KRESBA 
21.10.  kopie starých mistrů 
12.11.  zátiší se strukurami-MALBA  
26.11.  portrét
17.12.  krajina a grafické techniky 
7.1.  závěrečná adjustace 
 
TIPY NA DOMÁCÍ PRÁCE, PRŮBĚŽNÁ KONZULTACE,
VÝBĚR TOHO NEJLEPŠÍHO A ZÁVĚREČNÁ ADJUSTACE 
PRACÍ V POSLEDNÍM DNU KURZU, VHODNÉ I PRO DOJÍŽDĚJÍCÍ, 
MOŽNOST ZAKOUPENÍ JEDNOTLIVÝCH LEKCÍ
 
6 LEKCÍ / 39 HODIN / Cena 5 400,-
 
LEKTOR: MgA. JITKA MUCHOVÁ
PŘIHLÁŠKY A VÍCE INFORMACÍ: jitkakotik@seznam.cz / 775 052 346 
 
Workshop: Příprava na talentovky

Intenzivní příprava na talentové zkoušky z výtvarných oborů. 5 lekcí po 6 hodinách.